pondělí 5. srpna 2013

Sovičkování

Tak dlouho jsem se sovičkám vyhýbala až jsem jim propadla :) Začalo to nevinně. Byli jsme na chalupě-každý den zahrada nebo schovávání dřeva až jsem jeden den vyhlásila a dost! dnes bude tvořivý den :) Mrkla jsem ráno na fcb přes mobil co je nového a tak a tam na mě vykoukla nádherná deka se sovičkama a bylo rozhodnuto...říkám si zkusím aplikaci nejdřív na polštářek a když se mi to zalíbí vrhnu se na deku...no tak na deku ještě nedošlo, ale dojde! :) Při prvním načrtnutí sovičky mě elán nějak opuštěl, ale já se nedala. Sovičku jsem zdárně nakreslila...no a potom vybírání látek-to byl taky boj :) no a když jsem byla v tom pracovním procesu vznikly polštářky rovnou dva... Původně nebyl žádný záměr co s nima...no ale jak je Adélka uviděla tak říká "mami aspoň ta co má otevřená očka bude má, že jo :) A v tu chvíli bylo v mé hlavě rozhodnuto, ale jak s tím naložím to ještě nechám překvapením :) Ale trošku jsem to nafotila, aby jste viděli můj tvůrčí proces...je to nafoceno mobilem tak kvalita nic moc....

tato kráska mě inspirovala
A takto začalo mé tvoření :)


 Nejdříve správný střih sovičky :) to jsem nenafotila tak už je tam i s vybranou látkou:)

Z této hromádky jsem vybírala-jsou to zbytky červených a růžových látek :)
 

 No samozřejmě po správném vybrání následovalo podžehlování "mřížkou" jak říkáme s Adélkou kouzelným papírem, dále vystřihování soviček a kompletování opět žehličkou :)


 Potom jsem holkám našila základ na polštářek a opět následovala žehlička:)

 no a tady už byl stroj, vyšívání lístečků a nakonec ruční prošívání s vatelínem okolo soviček :)


A konečně polštářky :)A sovičkování ještě neskončilo :) další dvě sovičky čekají na očička a na konečné umístění a ještě jedna háčkovaná:)


no nejsou ty sovičky roztomilé? ten jejich kukuč :) a to už má koupenou i látku se sovičkama jen nevím kdy se odhodlám do ní střihnout :)

tak zase příště :) pa

2 komentáře: