pracujeme s jehlou a nití :)

Pár mých návodů-nelekejte se vodoznaku mimibazar, jen se mi to nechtělo všechno vypisovat znova tak tady překopíruji návody co už mám na mimibazaru. Další už budou bez vodoznaku :) 
---------------------------------------------------------------------------------


RychlozavinovačkaMaminky, jelikož jsem byla požádána o návod na zavinovačku tak se vám to pokusím sepsat...nejsem na to moc zkušená a navíc jsem "švadlenka domácí" :) a toto byla třetí zavinovačka co jsem ušila (první byla na panenku :)) doufám, že vám návod poslouží...budu ráda, když se pochlubíte svými výtvory :)nastřiháme si čtverce velikosti 70x70 cm + přídavky na švy a to vrchní látku, vnitřní látku a vatelín...


látky a vatelín si k sobě naskládáme v pořadí jak je na fotce a přišpendlíme a sešijem...na jedné straně si necháme otvor na obrácení cca 20 cm...


odstřihneme případné nerovnosti, v této fázi si můžeme udělat oblouček kde bude hlavička(co jsem udělala i já) kdo si chce dát kanýr tak ten se tam sešívá zároveň s látkama...


otočíme a otvor zašijeme v ruce skrytým stehem...


odměříme si okraj kde budem prošívat a křídou naznačíme...prošijeme...


našijeme suchý zip a máme hotovo..můžem dozdobit třeba mašlí...


a tady už je dozdobená a nachystaná na kamarádčino miminko :) tak snad jsem to dobře vysvětlila je to jednoduché a rychlé....kdyby něco tak napište a ráda poradím a doplním...


tato byla šitá jako 2. tam jsem vyšila ještě srdce a místo suchého zipu jsem dala šňůrky :)


a tato byla první zkouška na panenku :) ta má nad hlavičkou do špičky a taky to je pěkné, jen se nějak musí označit že tam patří hlavička :)


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
kapsář na ramínko do školky :)Včera v poradně chtěla jedna paní poradit jak na kapsář do školky. Tak jsem slíbila, že sem dám jak jsem šila ten náš.

Náš kapsář má na šířku 28cm a na výšku35 cm samozřejmě záleží na každé z vás jaké tomu dáte rozměry :)Nejprve si vyberte ramínko -já vybrala tesco, protože je takové pěkně zaoblené :) obkreslete si jej na papír a podle toho dokreslete zbytek


potom si to dejte na látku..zadní díl je to co máte nakreslený+ přídavky na švy a přední díl je rozdělený. Zadní díl má ze dvou látek-je to pevnější a dekorativnější. Samozřejmě můžete použít i nějakou výztuhu ronopast, sakon, ale myslím si, že je to zbytečný. Přední díl má udělanou velkou kapsu na ní našité ještě dvě menší kapsičky. V našem případě našit pruh látky a v půli prošit opět jdou použít i jiné:)


Nazdobíte, sešijete, vložíte ramínko a můžete se radovat :)


kdyby cokoliv nebylo jasné napište mi vzkaz a ráda poradím :) ale myslím si, že na tom nic není, hlavně se musíte řídit tím vaším ramínkem :)


pa holky a ať jsou vaše děti ve školce spokojeni jako ta moje, teď tam jde druhým rokem :)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

POTAH NA TABURETKU

Tak takového potahu dosáhnete podle mého návodu-teda doufám :)
Toto je stará taburetka na kterou jsem to šila...jedna paní se mě ptala jestli je to s úložným prostorem-ano je s úložným prostorem, ale to jsem popravdě ani neřešila, protože to je něco na mou sklerozu takže raději o něm nevím:)                       Nejprve jsem si ji poměřila zvýraznila jsem 4 míry :)
 
Nejprve jsem vyměřila a ustřihla vrchní obdelník...ten jsem podložila vatelínem a spodní látkou a prošila ve čtverce...To dělat nemusíte já si s tím jen tak vyhrála, ale s tím vatelínem to vypadá lépe :)


Poté jsem si nastříhala 4 obdélníky , vždy v délce těch stran toho velkého obdelníku no a druhá míra je míra c :) přišila k velkému obdelníku a sešila rohy-ty jsem zvýraznila na fotce:) vždy jsem to oentlovala a nakonec jsem ustřihla růžky (pozor ne do švu) aby to pak pěkně po otočení vypadalo:)


Potom jsem si změřila zhruba obvod taburetky a přidala zhruba 20 cm na každý roh + na švy...další míra je pochopitelně míra d +švy a přišpendlila k tomu ušitému v každém rohu jsem to skládala podle fotky...to nevím jak popsat-kdyby někdo věděl jak to popsat tak mě nakopněte :)-tak díky paní Haničce -to skládání se nazývá protizáhyb..moc děkuji :)


tady skládání zvenku...
no a nakonec přišijete doporučuji začít šít na delší straně a až tak 10 cm od začátku toho pruhu...potom se to lépe sešívá k sobě.... začistíme spodek.... můžem dozdobit-já dozdobila tou šňůrkou a můžete se radovat jak jste šikovný :)
navlečete na taburetku a když se ušpiní sundáte vyperete a je to :) Ať se dílko vydaří...snad je to pochopitelné pokud ne tak mi klidně napište :)
 


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------